България води с 2:0 срещу Словения в решаващ сблъсък на Европейското

Българският национален отбор по волейбол играе срещу европейския вицешампион Словения в директен мач за второто място в Група „С“ на шампионата на Стария континент в Полша. Срещата е в „Таурон Арена“ в Краков.

Тимът на Пламен Константинов преследва задължителна победа, за да си гарантира по-удобен съперник в плейофа за класиране на четвъртфиналите.

Успех в днешната среща ще ни осигури второто място в групата, а това означава, че на плейофа ще играем с третия от Група „А“ – най-вероятно Финландия. В следващата фаза може да срещнем преодолимия отбор на Сърбия, който пък се е устремил към първото място в групата си.

Ако обаче днес загубим от Словения, ще заемем трето място в нашата група и в плейофите ще се изправим срещу домакина Полша, който е световен шампион за 2014 година. Дори и да успеем да елиминираме поляците, на четвъртфиналите ще играем срещу Русия, която ни разби в първия мач от Група „С“.

ПЪРВИ ГЕЙМ
Първата част започна равностойно и играта се водеше точка за точка. При първото техническо прекъсване словенците водеха с 8:7.

Родните „трикольори“ успяха да обърнат нещата в своя полза при 15:14, след което направиха още три поредни точки за 18:14.

До края на гейма възпитаниците на Пламен Константинов не допуснаха отпускане и запазиха преднината си. В крайна сметка те спечелиха тази част с 25:22.

ВТОРИ ГЕЙМ
Точка за точка се водеше борбата и в началото на втория гейм, но лека полека словенците взеха аванс от три точки при първата техническа пауза – 8:5.

С добра игра на блокада и ас на Ники Пенчев обаче родните национали обърнаха резултата до 11:10 в своя полза и водеха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Последва обаче отпускане в редиците на „лъвовете“ и словенците направиха обрат, повеждайки с 19:18.

До края на гейма битката бе доста оспорвана, но след добра игра на блокада и точки на Ники Николов и Ники Пенчев българите спечелиха частта с 28:26.